آمار

مدد کاری اجتماعی-مشاوره خانواده واعتیاد

موضوعات اجتماعی-چالش ها

اعتیاد جنسی
نویسنده : محمد مهدی امیری - ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

بهترین تعریف ممکن برای اعتیاد جنسی عبارت است از یک تمایل و علاقمندی فزاینده(تصاعدی) به مسایل جنسی، با مشخصه اصلی درگیری های فکری و رفتاری که در سایر اعتیادها هم مشاهده می شود یعنی در ظاهر به نظر می رسد که فرد توانایی کنترل رفتار خود را نداشته و نیازمند تکرار دایمی رفتار اعتیاد گونه خود است. ضمن اینکه تاثیر منفی اعتیاد جنسی بر معتاد و اعضای خانواده اش با افزایش و رشد این اختلال افزایش می یابد.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
آسیب‌شناسی سبک زندگی خانواده در اقتصاد ایرانی
نویسنده : محمد مهدی امیری - ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

ابراهیم رزاقی استاد اقتصاد دانشگاه تهران

برگرفته از خبرگزاری فارس ،31/4/91 ، شماره: 13910420001258

 

میزان منطقی و برنامه ریزی شده بودن رفتارهای اقتصادی مردم در چهارچوب خانواده به جهان بینی، مبانی ایدئولوژیک و تفکر خانواده، هر فردی یک سری باورهایی دارد که براساس آن زندگی می‌کند همچنین سنجش منطقی یا غیرمنطقی بودن را صرفا به خانواده واگذار نکنیم زیرا در مواقعی خانواده تصورش این است که منطقی عمل می‌کند اما در واقع در حال نابود کردن منافع بلند‌مدت خود و از بین بردن منافع ملی است. متاسفانه سبک زندگی ایرانی به حدی از تولید به مصرف تغییر کرده که خانوارها حتی اموری مثل پخت‌وپز و تربیت فرزندان را هم به خارج از خانه واگذار کرده و حاضر به انجام این امور در داخل خانواده نیستند.

* فرهنگ تولید جای خود را به مصرف داده است


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
تاملاتی پیرامون جنبه اقتصادی سبک زندگی و چند نکته درباره فرهنگ کار در ایران
نویسنده : محمد مهدی امیری - ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

 

بهزاد رادنسب، کارشناس اقتصادی

 

برگرفته از: http://www.hamava.net   ،  ۹ دی ۱۳۹۱

 

نیروی انسانی در هر جامعه‌ای به عنوان باارزش ترین سرمایه محسوب می شود؛ به طوری که شاهدیم در نظام بین الملل کشورهایی که دارای جمعیت بیشتری هستند، در رشد اقتصادی گوی سبقت را از سایر ملل ربوده اند. از آن جمله می توان به کشورهای چین، هند، مالزی و… اشاره کرد.نیروی انسانی سرمایه‌ای است که می‌تواند با تخصص و دانش خود علوم و دانش را بومی کند و رشد اقتصادی را در هر زمینه‌ای که کشور به آن نیاز دارد ارتقا دهد و به خودکفایی برساند.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
گذری اجمالی بر 150 شغل خانگی
نویسنده : محمد مهدی امیری - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢
 

مشاهده یادداشت خصوصی


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()